Симптоми на болеста - Симптом

  • Ключевые слова: Симптоми на болеста - Симптом
  • Description: Симптоми на болеста - Симптом
  • Информация о сервере: HTTP/1.1 200 OK Server: nginx/1.8.0 Date: Tue, 08 Jan 2019 21:18:27 GMT Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Connection: close X-Powered-By: PHP/5.3.3
  • Время отклика (sec): 0.403916
  • Контент: Избор на доктор и снимање по телефон , 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64 Болести Услуги Лекарите Клиники Анализи Онлајн дијагностика Консултации Женски болести Машки болести Алергија Види Заби и уста Инфекции, паразити Кожни заболувања Респираторни органи Срце и садови Зглобови, коски ГИТ, уринарен систем Неврологија и психијатрија Ендокрин систем Уво, нос и грло Говорна терапија Детски болести Наркологија Бременост Алфабетски рубрикатор на човечки болести и услови A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Медицински и здравствени вести Научниците од Канада создадоа уред за борба против грчењето Специалисты из Университета Саймона Фрейзера изобрели новый аппарат, который эффективно борется с храпом и собирает информацию о сне человека. 19.06.2013 Специјалисти од Универзитетот Сајмон Фрејзер измислиле нов уред кој ефикасно се бори за грчењето и собира информации за сонот на човекот. 19.06.2013 Зелен лиснат зеленчук ќе го намали ризикот од астма кај неродено дете 19.06.2013 Електронските цигари се покажаа како опасни за црниот дроб. 28.05.2013 Утврдено е дека храната за слабеење може да го наруши функционирањето на срцето. 28.05.2013 Научниците пронашле едноставен начин за обновување на црниот дроб Сите вести . Здрав живот Датум: 12/07/2018 Чистење на крвните садови: дали да се направи, начини и средства Датум: 12/07/2018 Студени нозе: најверојатно причини и третман Сите статии кои гласат " здрав живот ". medican.site - болести и нивните симптоми Дали имате било какви симптоми на болеста, но не можете да ја дијагностицирате болеста и не знаете кој лекар треба да се консултирате? Проектот Информации за болести Симптоми е дизајниран да ви помогне да извршите почетна дијагноза на вашето здравје. Таквата дијагноза ќе ви помогне да ја приближите дијагнозата на болеста или да го стесните опсегот на можни болести. Треба да се запомни дека не е препорачливо да се само-лекувате! Утврдени со симптоми, можни болести - и до лекарот. Развој на проектот, ние ќе се обидеме да ги опишеме сите главни човечки болести и нивните симптоми. Во моментов, сајтот е исполнет со информации за главните човечки болести и нивните симптоми. Во исто време, многу внимание се посветува на симптомите на болеста, а не на нејзиниот третман. На крајот од описот на болеста, можете да се запознаете со информациите кои лекарот треба да ги консултира. Најнови објави Мегауретер Мегууретер - конгенитална или стекната болест поврзана со проширувањето на уретерот. Оваа состојба предизвикува потешкотии во изливот на урина и предизвикува нарушување на бубрезите. Симптоматично се манифестира бифазично мокрење, треска, болка во стомакот, апатија, бледа кожа, силна жед. Со урина, гној и крв се излачуваат. ... Инцидентома Incidentoma - хормон-неактивна неоплазма со локализација во надбубрежните жлезди или во хипофизата. Туморот не влијае на хормоните. Бенигниот процес е асимптоматски и се открива случајно. Малигните тумори предизвикуваат симптоми на интоксикација со зголемување на абдоменот, главоболките и другите знаци (во зависност од локацијата и степенот на развој). Најчесто болеста се јавува кај жени на возраст од 30 до 60 години. ... Симптоматска епилепсија Симптоматска епилепсија е честа невролошка болест со хроничен тек и се манифестира во форма на конвулзивни пароксизми. Ова е секундарна форма (не вродена), поради повреда на електричната спроводливост помеѓу невроните поврзани со различни мозочни лезии. ... Хемоглобинурија Хемоглобинуријата е една од формите на хемоглобинемија, која се карактеризира со оштетување во садовите. Во оваа состојба, црвените крвни клетки се протегаат над васкуларниот кревет и влегуваат во урината. Ако урината стане темна, хемоглобинот е присутен. Ова укажува на интензивно распаѓање на црвените крвни клетки, што произлегува од внатрешната болест или од влијанието на надворешните фактори. Симптоматично, болеста се манифестира со бледило на кожата, жолтица, повраќање, треска. ... Торзија дистонија Торзиона дистонија е невролошка болест со висок степен на прогресија, која се карактеризира со присуство на неконтролирани тонични контракции на различни мускулни групи, што доведува до развој на патолошки позитиви. Оваа болест може да предизвика искривување на 'рбетот и зглобните контрактури. Се манифестира подеднакво кај возрасните и децата, без оглед на полот. ... Механичка асфиксија Механичка асфиксија - нарушување на надворешното дишење, кое е предизвикано од механички причини, што доведува до опструкција на кислородот, предизвикувајќи акумулации на јаглерод диоксид. Ако жртвата не даде прва помош, лицето загинува од задушување. ... Џозеф Адисон Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови. Популарни симптоми треска слабост главоболка гадење повраќање губење на апетитот вртоглавица скратен здив дијареа абдоминална болка срцеви палпитации нарушување на спиењето треска раздразливост конвулзии Нашата група ВКонтакте Прва помош Белодробен едем Белодробниот едем е патолошки процес, појавата на која е поврзана со ослободување на трансудат на не-воспалително потекло од капиларите ... Изморен Со доаѓањето на ладно време доаѓаат проблемите поврзани со него, и ова не е само практично вообичаена за ова време или ... Хепатална колика Хепатална колика е типична манифестација која се јавува со актуелната холелитијаза. Хепатална колика, прва помош за ... Сите статии насловени " Прва помош ". Анализа Русите почнаа да купуваат помалку лекови Митови и вистина за операцијата ЛАСИК Професионални заболувања: како работата влијае врз здравјето? Ракот не е реченица: во која земји е стапката на преживување повисока? Сите анализи . Соопштенија за медиумите Младите се поканети да разговараат за нивниот здрав начин на живот. Ihr Leben организира проверка на корпоративните лекарски прегледи за вработените во компанијата Радиоактивен третман со јод по подготовката со Thyrogen (Thyrogen) Хипертермична интраоперативна хемотерапија Иновативна хируршка технологија со Да Винчи робот Сите печатени материјали . Нови клиники 01.05.17. AvroMed in with. Немчиновка Телефон : +7 (499) 519-32-81 Адреса : Москва, с. Немчиновка, Советски аве, д.106 Мултидисциплинарен медицински центар. Обезбедува услуги: алергологија, андрологија, гастроентерологија, гинекологија, хомеопатија, дерматологија, кардиологија, мамологија, масажа, неврологија, оториноларингологија, офталмологија, хирургија, стоматологија, терапија. Клиниката се наоѓа во областа Одинцов, со. Немчиновка. ... 01.05.17 AvroMed Телефон : +7 (499) 519-32-81 Адреса : Москва, ул. Толбухина, 13, бул. 1 Мултидисциплинарен медицински центар. Обезбедува услуги: алергологија, андрологија, гастроентерологија, гинекологија, хомеопатија, дерматологија, кардиологија, мамологија, масажа, неврологија, оториноларингологија, офталмологија, хирургија, стоматологија, терапија. Клиниката се наоѓа во близина на станицата метро Kuntsevskaya, Molodezhnaya или Slavyansky булевар. ... 01.05.17 PET Technology во Москва Телефон : +7 (499) 519-32-81 Адреса : Москва, Иванковское шоссе, 3 Московскиот центар на Федералната мрежа на центри за нуклеарна медицина ПЕТ-технологија е опремен со високотехнолошка опрема, достапни се совети од искусни онколози. Специјалисти од центарот имаат долгогодишно искуство во дијагностика на радионуклиди (ПЕТ-КТ). Мрежните центри се лоцирани во градовите: Москва, Уфа, Екатеринбург, Курск, Орел, Тамбов и Липецк. ... авторски права © 2012- , medican.site Симптоми и третман на човечки болести Репродукцијата на материјалите е можна само со дозвола на администрацијата и индикација за активната врска со изворот. Сите информации обезбедени се предмет на задолжителна консултација со вашиот лекар! Мапа на сајтот Договор Рекламирање Контакт со нас Прашања и предлози: [заштитена со e-mail заштитена со javascript] X Почитувани посетители! Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.